اسپرسوساز

اسپرسوساز

قیمت اسپرسوساز بوش اسپرسو ساز ؛ وسیله ایست که با گذراندن آب نزدیک به دمای جوش و تحت فشار ؛ از بین قهوه آسیاب شده که در فیلتری مخصوص قرار گرفته و کوبیده و فشرده شده است ؛ قهوه ای نسبتا غلیظ تولید میکند که به آن قهوه قهوه اسپرسو گفته می شود .
اولین دستگاه برای تهیه اسپرسو توسط آنجلو موریوندو در شهر تورین در شمال ایتالیا ساخته شد ؛ او یک مدل نمونه در نمایشگاه عمومی تورین در سال ۱۸۸۴ به نمایش گذاشت و اختراع خود را به ثبت رسانید . گواهی صنعتی برای اختراع جدیدش با نام : ” ماشین بخار جدید برای درست کردن سریع و مقرون بصرفه نوشیدنی قهوه ” به آنجلو موریوندو اعطا شد .سپس در سال ۱۹۰۱ آقای لوییجی بزرا ( luigi bezzera ) از شهر میلان ، بهینه سازی ها و جزئیات تکمیل شده تری را برای دستگاه اسپرسوساز به ثبت رسانید . بزرا نه یک مهندس ، بلکه یک مکانیک بود … و اولین بار در ۱۹ دسامبر سال ۱۹۰۱ تعدادی از بهینه سازی های خود را با نام : ” نوآوری در ماشین آلات برای تهیه و سرو فوری نوشیدنی قهوه ”  به ثبت رسانید .
در سال ۱۹۰۵ ؛ حق ثبت اختراع ماشین اسپرسوساز توسط آقای پاوونی (Desiderio Pavoni) ؛ بنیان گذار و موسس شرکت “LA PAVONI ” خریداری شد و از یک کارگاه کوچک در شهر میلان ، آغاز به تولید دستگاه های اسپرسوساز در ابعاد تجاری ؛ نمود .
پس از آن دستگاه های اسپرسو ساز متعددی طراحی و تولید شد که اکثر آنها در برخی اجزاء نظیر پورتافیلتر ( فیلتر دستی متحرک و قابل حمل portafilter ) و سرگروپ grouphead مشترک بودند . برخی از دستگاه ها ، یک نازل بخار برای بخاردادن و کف ساختن و فوم دار کردن برخی مایعات ، نظیر شیر برای کاپوچینو و کافه لاته ، داشتند .
دستگاه ها ی اسپرسوساز مکانیزم های متفاوتی داشتند که به تدریج تکمیل و بهینه شدند . آنها در مدل های کاری مختلفی نظیر :
  • نیرو محرکه بخار ( steam driven )
  • نیرو محرکه اهرمی ( piston driven )
  • نیرو محرکه پمپی ( pump driven )
  • نیرو محرکه هوا پمپ ( air pupm driven )
ساخته می شوند و عملکرد آنها می تواند بصورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و یا بصورت دستی باشد .که در بخش های بعدی بطور مفصل راجع به آنها صحبت خواهیم نمود.


مقایسه کالا (0)


اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RW

اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RW

*اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RWرنگ: استیلتوان مصرفی: ۱۵۰۰ واتظرفیت: ۱/۷ لیتربا گارانتیرنگاستیلتوان مصرفی (وات)۱۵۰۰میزان فشار بخار (بار)۱..

11,024,500 تومان

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW..

8,510,000 تومان

اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RW

اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RW

*اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RWرنگ: نقره‌ایتوان مصرفی: ۱۵۰۰ واتظرفیت: ۱/۷ لیتربا گارانتیمشخصات رنگنقره‌ایتوان مصرفی (وات)۱۵۰۰میزان ..

9,732,500 تومان

نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)