ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی توکار بوش

ماشین ظرفشویی چگونه ظرف های ما را می شوید؟!
ماشین ظرفشویی، یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند؛ تنها کاری که هر فرد باید انجام دهد، این است که ماشین را پر از ظرف کند، پودر شوینده را اضافه کند، چرخه شست و شو را تنظیم کند و دکمه «روشن» را فشار دهد. اما ماشین ظرفشویی برخی اعمال خاص را نیز خودبه خود انجام می دهد که عبارتند از:
  • خودش را از آب پر می کند.
  • آب را با سرعت و فشار زیاد از طریق فواره هایی به ظروف می پاشد تا آنها را تمیز کند.
  • آب کثیف را تخلیه می کند.
  • با پاشیدن آب بیشتر، ظروف را آبکشی می کند.
  • هوا را گرم می کند تا ظرف ها خشک شوند؛ البته اگر شما انجام این قسمت را هنگام تنظیم دستگاه خواسته باشید.
علاوه بر این، ماشین ظرفشویی بر کار خود نظارت می کند تا همه چیز به طور مطلوب پیش رود. یک زمان سنج، طول مدت هرچرخه را تنظیم می کند؛ یک گیرنده حسی دمای آب و هوا را نمایان می کند تا از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آنها جلوگیری کند و گیرنده حسی دیگری می تواند بگوید که سطح آب به اندازه کافی بالا هست تا مرحله شست و شو و آب کشی آغاز شود. بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای گیرنده هایی هستند که میزان کثیفی آب را که از ظروف می چکد مشخص می کنند و وقتی که آب به اندازه کافی تمیز بود، ماشن ظرفشویی می فهمد ظرف ها تمیز شده اند.
شستن میوه
اگر از مغازه دارها بپرسید، می گویند همه ماشین های ظرفشویی میوه و سبزی می شویند و سبد میوه شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه شوی که مغازه دارها از آن نام می برند، چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما! در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی دیگر متمایز می کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوند.
انواع ماشین ظرفشویی
به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد: ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ظرفشویی ایستاده. ماشین ظرفشویی توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی ، بین کابینت ها، زیر صفحه کابینتها بطور دائمی (البته تا زمانیکه کابینت ها را جابه جا نکنید) نصب کرد.
ماشین ظرفشویی رومیزی معمولا روی کابینت ها و... یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ماشین ظرفشویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد.


مقایسه کالا (0)


ماشین ظرفشویی توکار بوش  SMU53M15IR

ماشین ظرفشویی توکار بوش SMU53M15IR

ظرفشویی توکار SMU53M15IRرنگ: استیلگنجایش: ۱۳مصرف آب: ۹/۵رتبه انرژی: Aبا گارانتیمشخصات رنگاستیلظرفیت۱۳ نفرهرتبه انرژیAسری۶میزا..

4,251,000 تومان

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMI59M05IR

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMI59M05IR

ظرفشویی توکار SMI59M05IRرنگ/جنس پنل: استیلظرفیت: ۲+۱۲ نفرهمصرف آب: ۹/۵ لیتررتبه انرژی: ++Aبا گارانتیActive Water (سیستم آب هیدرولی..

4,628,000 تومان

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMV51E30EU

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMV51E30EU

ظرفشویی توکاربوشSMV51E30EUرنگ: سفیدظرفیت: ۱۲ نفرهمصرف آب: ۱۲ لیتررتبه انرژی: +Aبا گارانتیمشخصات رنگسفیدظرفیت۱۲رتبه انرژی+Aسری..

3,420,000 تومان

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMV69N40EU

ماشین ظرفشویی توکاربوشSMV69N40EU

ظرفشویی توکاربوشSMV69N40EUرنگ/جنس پنل: سفیدظرفیت: ۱+۱۲ نفرهمصرف آب: ۶ لیتررتبه انرژی: ++Aبا گارانتیمشخصات رنگسفیدظرفیت۱۲+۱رتب..

4,400,000 تومان

نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)