مایکروویو

مایکروویومایکروویو توکار بوش

مایکروویوها از “ریز موج ها” یا همان امواج رادیویی با فرکانس ۲۵۰۰ مگا هرتز (MHz) برای گرم کردن غذا استفاده می کنند. هنگامی که این امواج توسط آب، چربی یا قند موجود در مواد غذایی جذب می شوند مستقیما به حرکت های مولکولی تبدیل می شوند. ریزموج ها توسط اغلب پلاستیک ها، شیشه یا سرامیک جذب نمی شوند اما توسط فلزات بازتاب داده می شوند، بنابراین هرگز ظروف و تابه های فلزی را در مایکروویو قرار ندهید.
برخلاف فرهای معمولی، که در آن ها حرارت از خارج از غذا به سمت غذا هدایت می شود، امواج رادیویی مایکروویو ، مولکول های آب و چربی را در سراسر غذا به طور یکسان “بر می انگیزاند” و به این دلیل که مایکرویو فقط غذا را گرم می کند و نه ظرف غذا را، از نظر مصرف انرژی بهینه تر است.
هرچند که نقطه ضعفی هم در مایکروویوها وجود دارد، آن ضعف این است که هوای داخل مایکروویو هم دما با دمای اتاق است در نتیجه سطح غذا برشته و تنوری نخواهد شد، مگر آنکه مایکروویوی را انتخاب کنید که دارای گریل(کباب کن،بریان کن)باشد.
نقاط نشان داده شده در شکل فوق عبارتند از:
۱- کاور مخصوص پخت غذا در مایکروویو برای برشته نمودن سطح آن
۲- بدنه و عایق های فلزی برای جلوگیری از بیرون آمدن اشعه مایکروویو
۳- سینی گردان
۴- آنتن فرستنده امواج مایکروویو به داخل اجاق
۵- ماکنترون تولید کننده امواج مایکروویو
۶- فن
۷- ترانسفورماتور برای تبدیل نمودن ولتاژ ورودی
امواج مایکرو یا مایکروویوها، امواج رادیویی با طول بسایر کم می باشند که مقادیر زیادی انرژی با خود حمل می کنند. این امواج انرژی خود را به مولکول های آب موجود در درون مواد غذایی منتقل می نماید و از این طریق غذا را می پزند.
چون امواج مایکروویو تمامی مولکول های آب را یک دفعه به لرزش درمی آورند، برخلاف اجاق های عادی که حرارت را از بیرون کم کم به درون مواد غذایی منتقل می کنند، این امواج غذا را با سرعت بسیار بالاتری می توانند بپزند. امواج مایکروویو در حقیقت نوعی اشعه الکترومغناطیسی می باشند. مانند اشعه X-Ray و…

مقایسه کالا (0)


فر مایکروویو توکار CMG656BS1I

فر مایکروویو توکار CMG656BS1I

فر مایکروویو توکار CMG656BS1Iرنگ: مشکی استیلتوان مصرفی: ۱۰۰۰ واتدامنه گرمادهی: 30- 300 درجه سانتیگرادظرفیت: ۴۵ لیتربا گارانتیمشخصات&nbs..

5,918,000 تومان

فر مایکروویو توکار بوش CMG633BB1I

فر مایکروویو توکار بوش CMG633BB1I

فرمایکروویو توکار بوش CMG633BB1Iرنگ: مشکیتوان مصرفی: ۳۶۵۰واتدامنه گرمادهی: 30- 275 درجه سانتیگرادظرفیت: ۴۵ لیتربا گارانتیمشخصات رن..

4,290,000 تومان

فر مایکروویو توکار بوش CMG633BS1I

فر مایکروویو توکار بوش CMG633BS1I

فر مایکروویو توکار بوش CMG633BS1Iرنگ: مشکی استیلتوان مصرفی: 1000 واتدامنه گرمادهی: 30- 275 درجه سانتیگرادظرفیت: 45 لیتربا گارانتیمشخصات..

4,499,000 تومان

نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)