اسپرسوساز

اسپرسوساز

قیمت اسپرسوساز بوش اسپرسو ساز ؛ وسیله ایست که با گذراندن آب نزدیک به دمای جوش و تحت فشار ؛ از بین قهوه آسیاب شده که در فیلتری مخصوص قرار گرفته و کوبیده و فشرده شده است ؛ قهوه ای نسبتا غلیظ تولید میکند که به آن قهوه قهوه اسپرسو گفته می شود .
اولین دستگاه برای تهیه اسپرسو توسط آنجلو موریوندو در شهر تورین در شمال ایتالیا ساخته شد ؛ او یک مدل نمونه در نمایشگاه عمومی تورین در سال ۱۸۸۴ به نمایش گذاشت و اختراع خود را به ثبت رسانید . گواهی صنعتی برای اختراع جدیدش با نام : ” ماشین بخار جدید برای درست کردن سریع و مقرون بصرفه نوشیدنی قهوه ” به آنجلو موریوندو اعطا شد .سپس در سال ۱۹۰۱ آقای لوییجی بزرا ( luigi bezzera ) از شهر میلان ، بهینه سازی ها و جزئیات تکمیل شده تری را برای دستگاه اسپرسوساز به ثبت رسانید . بزرا نه یک مهندس ، بلکه یک مکانیک بود … و اولین بار در ۱۹ دسامبر سال ۱۹۰۱ تعدادی از بهینه سازی های خود را با نام : ” نوآوری در ماشین آلات برای تهیه و سرو فوری نوشیدنی قهوه ”  به ثبت رسانید .
در سال ۱۹۰۵ ؛ حق ثبت اختراع ماشین اسپرسوساز توسط آقای پاوونی (Desiderio Pavoni) ؛ بنیان گذار و موسس شرکت “LA PAVONI ” خریداری شد و از یک کارگاه کوچک در شهر میلان ، آغاز به تولید دستگاه های اسپرسوساز در ابعاد تجاری ؛ نمود .
پس از آن دستگاه های اسپرسو ساز متعددی طراحی و تولید شد که اکثر آنها در برخی اجزاء نظیر پورتافیلتر ( فیلتر دستی متحرک و قابل حمل portafilter ) و سرگروپ grouphead مشترک بودند . برخی از دستگاه ها ، یک نازل بخار برای بخاردادن و کف ساختن و فوم دار کردن برخی مایعات ، نظیر شیر برای کاپوچینو و کافه لاته ، داشتند .
دستگاه ها ی اسپرسوساز مکانیزم های متفاوتی داشتند که به تدریج تکمیل و بهینه شدند . آنها در مدل های کاری مختلفی نظیر :
  • نیرو محرکه بخار ( steam driven )
  • نیرو محرکه اهرمی ( piston driven )
  • نیرو محرکه پمپی ( pump driven )
  • نیرو محرکه هوا پمپ ( air pupm driven )
ساخته می شوند و عملکرد آنها می تواند بصورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و یا بصورت دستی باشد .که در بخش های بعدی بطور مفصل راجع به آنها صحبت خواهیم نمود.


مقایسه کالا (0)


اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RW

اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RW

*اسپرسو ساز بوش مدل TES60729RWرنگ: استیلتوان مصرفی: ۱۵۰۰ واتظرفیت: ۱/۷ لیتربا گارانتیرنگاستیلتوان مصرفی (وات)۱۵۰۰میزان فشار بخار (بار)۱..

0 تومان

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW

اسپرسوساز حرفه ای بوش TIS30321RW..

0 تومان

اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RW

اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RW

*اسپرسو ساز بوش مدل TES60321RWرنگ: نقره‌ایتوان مصرفی: ۱۵۰۰ واتظرفیت: ۱/۷ لیتربا گارانتیمشخصات رنگنقره‌ایتوان مصرفی (وات)۱۵۰۰میزان ..

0 تومان

نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)