سرخ کن

سرخ کن

قیمت سرخ کن بوش


در یک آشپزخانه امروزی و مدرن روی کابینت‌های آشپزخانه انواع چای‌ساز، مایکروفر، آب‌میوه‌گیری و سرخ‌کن صف کشیده‌اند. خیلی از خانم‌های پرمشغله امروزی فرصت ندارند که پای ماهیتابه بایستند و پیاز داغ آماده کنند. یک سرخ‌کن خوب می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را حل کند. اما یک سرخ‌کن خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چه نکات سلامتی را هنگام خرید و استفاده از سرخ‌کن باید مدنظر قرار داد؟ ...
رعایت نکته‌های زیر به شما کمک می‌کند خرید بهتری داشته باشید و حداکثر استفاده را از خریدتان ببرید.
▪ متناسب با تعدادتان خرید کنید: اگر تعداد افراد خانواده بیش از ۲ نفر است، بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه ای بوده و قطر آن در حدود ۲۵ سانتیمتر باشد تا بتوان به راحتی قطعات بزرگتر غذا را در آن جا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده‌های کم جمعیت مناسبترند. عمق ظرف روغن باید حدود ۱۵ سانتیمتر باشد. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعا اگر این ظرف متحرک باشد، شستشو و تمیز نگهداشتن آن به مراتب ساده‌تر خواهد بود.
▪ در استفاده از روغن زیاده روی نکنید: موقع استفاده؛ روغن باید نیمی از ظرف را پر کند و نکته مهم‌تر اینکه هیچ گاه بیش از حد مجاز روغن نریزید. چون ممکن است روغن سرریز شود.
▪ روغن سرخ کردنی بخرید: بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن‌های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ گاه برای صرفه جویی دو نوع روغن را با هم مخلوط نکنید.
▪ وقتی روغن کف می‌کند: در حین کار با سرخ کن شاید برخی مواقع با اینکه روغن به اندازه کافی ریخته‌اید باز هم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می‌تواند وجود مواد غذایی آب دار و یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از سرخ کردن باشد.
▪ مواد یخ زده را داخل سرخ‌کن نیندازید: با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می‌شود، بهترین راه این است که نه تنها برای محافظت از دستگاه سرخ‌کن، بلکه به دلیل سلامت‌تر بودن این روش، مواد غذایی یخ زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آنها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت و پز از فریزر بیرون بگذارید. با این حال، باز به دنبال مدل سرخ‌کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ زده به آن به سرعت بالا ببرد.
▪ شستشوی بهداشتی سرخ‌کن: برای شستشو و تمیز کردن دستگاه سرخ کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شستشو و نظافت آن آسانتر می‌شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ کن فیلتر آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا می‌باشد. 
▪ سبد سرخ‌کن: سبد سرخ‌کن می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرار گرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شوددر عین حال سبدهای سرخ‌کن آسانسوردار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.
▪ میزان حرارت روغن را تنظیم کنید: پیچ تنظیم حرارت یا ترموستات دستگاه باید از ۹۳ تا ۱۸۷ درجه سانتی‌گراد را پوشش دهد. در مدل‌های جدیدتر، پیچ تنظیم با تصاویری همراه است که کار انتخاب دمای مناسب را برای هر نوع ماده غذایی مشخص می‌کند.
▪ چراغ‌های نمایشگر حرارت چشمک می‌زنند: دستگاه سرخ‌کن مطمئن، باید چراغ‌های نمایشگر داشته باشد. این چراغ‌ها در بعضی دستگاه‌ها تنها نشان دهنده روشن بودن دستگاه هستند اما در دستگاه‌های جدیدتر، هنگامی که روغن به درجه مورد نظر برسد، روشن می‌شوند و آماده بودن روغن را اعلام می‌کنند. اگر دستگاهی دارای هر دو این چراغ‌ها باشد، بسیار مطمئن‌تر خواهد بود.


مقایسه کالا (0)


سرخ کن توکار PKA375V14E

سرخ کن توکار PKA375V14E

سرخ کن توکار بوش PKA375V14Eرنگ: مشکیظرفیت: ۴ لیتربا گارانتیساخت: اسپانیا مشخصات رنگمشکیتوان مصرفی (وات)-ظرفیت۴ لیترطول سیم (م..

0 تومان

نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)